TARİHÇE
TARİHÇE

Bulvarspor resmi olarak 29 Ocak 1985 yılında dernekleşmiş olsa da tohumları 1983 yılında atılmıştır.

Şuan Bulvarspor Kulüp Binasının ve Mimar Kubilay Köse Stadyumunun bulunduğu mahallenin çocukları, 1983 yazında Kaymakamlık Kupasında mücadele etmek isterler fakat bu işi mahalle adına organize edecek bir başkanları olmadığı için çok istedikleri turnuvaya katılamama endişesi yaşarlar.

 

Bu işin üstesinden gelebilmek için bir toplantı yaparak kendi aralarında konuşan gençler, konuyu mahallenin ağabeysi Adnan Balcı’ya taşırlar, konuyu aktararak kendisinden Başkanları olmalarını isterler.

 

Bankacı olan Adnan Balcı futbol geçmişi olmamasına rağmen çocukların bu isteklerini kırmaz ve teklifi kabul eder. Balcı, mahalleli ve arkadaşlarından bir miktar para toplayarak çocuklara forma, ayakkabı ve top alarak Kaymakamlık Kupasına hazırlar.

 

Bulvarspor’un geleceği aslında tamda bu turnuva ile şekillenmiştir.

 

Katıldıkları Kaymakamlık Kupasını kazanan çocuklar ertesi yıl Adnan Balcı’ya Başkanlığı iyi yaptığını ve devam etmesini söylerler.  Yaptıkları işten oldukça keyif alan gençler artık federe olmak istediklerini Adnan ağabeylerine iletince,  Adnan Balcı’nın önderliğinde 1985 senesinde Yusuf Bakan, İlyas Sancaklı, Mümün Berberoğlu, Mehmet Kavasoğlu, Mahmut Sancaklı ve Hasan Yüksel bir araya gelerek Bulvarspor Kulübü Derneğini Kurarlar, Federe olmak için çalışmalara başlayan Bulvarspor Kulübü, Federasyonun Sahanızı yaparsanız sizi Federe yaparız şartıyla karşılaşınca kollar sıvanır ve bugünkü Mimar Kubilay Köse Stadyumunun da temelleri atılmış olur.

 

Bulvarspor 1988 – 1989 Sezonunda büyük uğraşlar neticesinden Federe olarak 2. Amatör kümede mücadele etmeye başlar.

1991 Yılında 1. Amatör kümede mücadelesini sürdüren Kartal temsilcisi Bulvarspor daha sonra Süper Amatör Lig’e çıkarak başarısını bu ligde de sürdürmüştür.

 

Son olarak 2015-2016 Sezonunda Play-Off mücadelesinde Güngören Belediyespor’u 2-1 mağlup ederek Bölgesel Amatör Lig’e yükselmeyi başaran Bulvarspor günümüze kadar bu ligde mücadele etmektedir.

 

 

 

?>
Untitled Document